Dlaczego trzeba zdecydować się na parawan kominkowy?

Kominki cechują się obecnie coraz większą popularnością, jako że są świetną alternatywą na zimne wieczory, których w polskim klimacie niestety nie brakuje. Warto mieć to na uwadze, gdy buduje się własny dom. Na dodatek, kominki gwarantują, że pomieszczenie zyska ciekawą atmosferę. Mogą również posłużyć jako podstawa systemu grzewczego. Planując założenie tradycyjnego kominka, czyli otwartego, w którym pali się prawdziwy ogień, trzeba pamiętać, żeby wyposażyć się we wszystkie konieczne akcesoria. Naprawdę potrzebny okazuje się również zabudowa kominkowa. Dlaczego? Do czego służy?

rozpalony kominek

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Parawany świetnie sprawdzają się w przypadku rodzin z dziećmi. Maluchy zazwyczaj trudno jest upilnować – chwila nieuwagi wystarczy by dziecko doszło do kominka, co mogłoby skutkować bolesnym, a często również bardzo zagrażającym poparzeniem. Zabudowę warto zakupić już prewencyjne w momencie, gdy maluch zaczyna raczkowanie – . Niekiedy stanowi on także kolejne zabezpieczenie, ponieważ zazwyczaj jest wyposażony w siatkę łapiącą iskry.

Kliknij, w tym serwisie jest faktycznie ta strona (http://www.smartvent.pl/smartbox/), która z pewnością Cię bardzo zaciekawi! Znajdziesz tam bardzo dużo interesujących informacji.

W ten sposób, minimalizuje się zagrożenie możliwego pożaru, jaki mogłaby wywołać iskra w kontakcie z drewnianą podłogą. Na dodatek, ochrania się tym samym meble oraz podłogę przed wypaleniem, co niestety wygląda niezwykle nieestetycznie.

kominek elektryczny

Autor: Brandon Carson
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku dziś oferowany jest rzeczywiście szeroki wybór parawanów różnego typu, więc można je dobrać nie tylko do rozmiarów kominka, ale także wystroju mieszkania. Tym samym, mogą one pełnić rolę ozdobną. Możliwości pod tym względem jest naprawdę wiele. Przed zakupem warto sprawdzić z jakich tworzyw parawan (bezpłatny dostęp) został wyprodukowany. Dzięki temu będzie się miało gwarancję, że jest on faktycznie odporny na działanie żaru i będzie stanowić stosowną ochronę przed kominkowym ogniem.

Oryginalnym rozwiązaniem są parawany wyposażone w bramkę, jaka umożliwia osobom dorosłym dojście do kominka. Jednakże nie zapominajmy o tym, że sam wybór kominka jest również bardzo istotny: www – parawany można niekiedy wykorzystać też w roli barierek na schody, które idealnie sprawdzą się w czasie raczkowania i nauki chodzenia oraz w starszym wieku maluchów, które nie powinny same wchodzić i schodzić po schodach. Są niezwykle wielofunkcyjne, więc ich zakup na pewno będzie inwestycją na dłużej i zapewni pociechom wymaganą ochronę.

Categories: Rola budowlańca

Tags: , ,