Rozbiórka obiektu związana jest z realizacją specjalistycznych zadań

Rozbiórki i wyburzenia obiektów budowlanych, wbrew przypuszczeniom są bardzo trudne i wiąże się to z wykonaniem wielu procedur poprzedzających czynności typowo rozbiórkowe.

slider_wyburzenie

Autor: LHOON
Źródło: www.Flickr.com
Podstawową pracą poprzedzającą rozbiórki, jest stworzenie warunków socjalnych, a więc zabezpieczenie terenu rozbiórki – sprawdź niskie ceny na roboty rozbiórkowe dowiedz się więcej o roboty rozbiórkowe – itp. Wiąże się to z wyznaczeniem terenu, który na pewno zostanie wykorzystany, a poza którym ludzie nie będą narażeni na jakikolwiek wypadek. Oczywiście teren rozbiórki – (przejdź do tej strony – moja strona) i również warunki do jej wykonania powinny być jak najlepiej przygotowane i pracownicy bezwzględnie powinni zostać zaopatrzeni w ubrania robocze i ochronne.

Prace rozbiórkowe, trzeba rozpocząć od odcięcia mediów, czyli prądu, gazu, wody i wszelkich innych mediów, jakie do obiektu są przyłączone. Jest to wyjątkowo istotne, ponieważ to w sporym stopniu oddziałuje na bezpieczeństwo późniejszych prac. Kolejnym etapem jest demontaż okien i drzwi. Wykonywane jest to bardzo szybko, ponieważ usunięcie takich przedmiotów nie jest skomplikowane i istnieje możliwość to zrealizować przy użyciu kilku podstawowych narzędzi, jak chociażby łom. Kolejnymi zadaniami są: demontaż podłóg, dachu i wszelkich takiego typu przedmiotów. Ma to na celu tak naprawdę rozebrać budynek do samych ścian, wylewek itp., aby następnie była okazja przystąpić do zadań wyburzeniowych. Oczywiście po ukończeniu rozbiórki, przeprowadzana jest dokładna kontrola, by sprawdzić, czy wszystko faktycznie zostało zdemontowane i czy jest okazja już przystąpić do czynności wyburzeniowych, które powiązane są z użyciem ciężkiego sprzętu.

Wyburzenie obiektu, to demontaż fundamentów i pozostałych elementów typowo konstrukcyjnych. Wszystko powinno zostać zlikwidowane aż do gruntu, jaki następnie trzeba wyrównać i przygotować do innego użytku. Przeprowadzanie tego typu zadań nie jest czasochłonne, natomiast z pewnością wywożenie gruzu i wszystkich innych śmieci zabiera niezwykle dużo czasu, ponieważ materiału przeważnie jest ogromna ilość i nie da się za jednym razem wszystkiego załadować na samochodów i wywieźć w stosunkowo szybkim czasie. Takiego rodzaju zadania też powinny odbywać się zgodnie z przygotowanym projektem prac, bo to zapewni niezbędne bezpieczeństwo pracownikom i osobom będącym w pobliżu obiektu, gdzie wykonywane są prace rozbiórkowe. Warto więc dokładnie przygotować plan pracy.