Okres kolonijny wyśmienity na odświeżenie mieszkania

Wakacje to najlepszy czas na przeprowadzenie remontu naszego domu, zwłaszcza, jeśli decydujemy się na wymianę okien na nowe. Dzięki właściwym i prawidłowo założonym oknom,możemy mieć pewność, że w porze zimowej w naszym domu będzie ciepło i miło. Jednak z drugiej strony, szczelne okna uniemożliwiają naturalną wentylację, gwarantującą wymianę powietrza między wnętrzem naszego mieszkania, a jego otoczeniem.

Dobrze działająca naturalna wentylacja (systemy wentylacji wrocław – PureVent) determinuje przedostawanie się świeżego powietrza do pokojów, korzystając z nieszczelności okien lub drzwi, które następnie usuwane jest przez kanały wentylacyjne domu na dwór. Podczas wymiany stolarki okiennej warto, więc pamiętać o zachowaniu cyrkulacji powietrza, ponieważ jej brak może przyczynić się do rosnącej wilgotności powietrza i w konsekwencji do osadzania się pary wodnej na chłodniejszych powierzchniach szyb oraz ścian. W ten sposób dość szybko może pojawić się pleśń w ościeżach okien czy rogach ścian. Właściwą cyrkulację powietrza pozwolą nam zachować nawiewniki okienne, które są zazwyczaj małe i mogą być montowane do niemal wszystkich rodzajów okien. Nawiewniki montuje się w górnej części okna, dostarczają do pomieszczeń świeże powietrze z zewnątrz, a powietrze z ich wnętrz pozbywają się za pomocą systemu wentylacji grawitacyjnej.

Gdy jest nam za gorąco, wietrzenie okna – dalej – oraz włączony wiatraczek nie pomagają, czas zastanowić się nad zakupem klimatyzatora (zobacz to tutaj). Naprawdę przydaje się latem. Przydałoby się jednak pamiętać o regularnym przeglądzie oraz konserwacji. W innym przypadku, możemy nabawiać się przez niego naprawdę poważnych chorób.

odświeżony pokój

Autor: University of Exeter
Źródło: http://www.flickr.com

Wakacje to również czas wyjazdów naszych pociech na kolonie i obozy. Brak dzieci w domu, to doskonała okazja, by zmienić ich pokój w baśniową fantazję. Urządzając pokój dziecka należy pamiętać o każdym szczególe, począwszy od materiałów budowlanych, mebli, aż po elementy wykończeniowe i ozdobne, dekoracje ścian ; tak by stał się komfortowy i bezpieczny. Najlepiej wynająć firmę oferującą usługi remontowe w Białymstoku. Początkowo powinniśmy wybrać motyw przewodni aranżacji wybierając do niej pasujący wariant kolorystyczny.Tło, czyli ściana, powinno być łatwe do utrzymania w czystości, wykończone materiałami bezpiecznymi dla dla naszego podopiecznego, i jeżeli to możliwe, w jego ulubionym kolorze. Farby ścienne do pokoju naszej pociechy powinny być oznakowane symbolami dowodzącymi bezpieczeństwa dla zdrowia – należałoby zwrócić na to uwagę, zaopatrując się w nie w sklepie.

Ściany malowane farbą umożliwiają aranżację wnętrza na wiele różnych sposobów. Powierzchnie pomalowane na jednolity kolor mogą być tłem pod dziecięce naklejki dekoracyjne, obrazki bądź szablony ścienne do malowania. Kolejną opcją są tapety dziecięce lub fototapety , które kładzie się na całej ścianie. Ze względu na ich uczulające własności, warto wcześniej sprawdzić, czy nasza pociecha nie jest alergikiem.

Oczywiście należy również pamiętać o meblach i dodatkach, które powinny być dobrane zgodnie z motywem przewodnim pokoju.

Ważną przesłanką jest także to, że nasze dzieci będąc na wakacjach nie będą nam przeszkadzały w remoncie pozostałej części mieszkania, jak na przykład kuchni. Czemu by nie zrobić tam generalnego remontu? Zakupić nowe sprzęty i meble, a przy okazji dopasować je do siebie? Świetnie sprawdzą się w takiej sytuacji kuchenki do zabudowy (zobacz więcej tutaj: rekomendowany link). Są funkcjonalne, a jednocześnie eleganckie.

W okresie wakacyjnym należy również zadbać o stosowną irygację naszego ogrodu. Rośliny ogrodowe zwykle bardzo różnie reagują na brak wody, a ich odporność na przesuszenie zależy zarówno od gatunku, gleby oraz stanowiska.

Bardzo popularnymi urządzeniami pomagającymi nam w utrzymaniu właściwej wilgotności podłoża są zraszacze stacjonarne, które w razie potrzeby, można z łatwością przenieść w inne miejsce. Warto również zamontować system kroplujący lub zmechanizowane systemy nawadniania ogrodu, które w dużej mierze usprawnią pielęgnację rabat oraz trawników. System automatycznego nawadniania sprawi, że podlewanie ogrodu nie będzie czasochłonnym zajęciem. Nawadnianie ogrodów to bardzo ważny proces, dzięki któremu będziemy mogli dłużej cieszyć się urokami ciepłych, wakacyjnych dni, a podczas urlopu ogród nie będzie naszą troską.