Dlaczego skrzynki gazowe przeważnie są żółte oraz co w nich jest?

właściciele domków wielorodzinnych albo zakładów przemysłowych bardzo często korzystają z instalacji gazowych. Jest to obecnie niezwykle znane źródło ciepła, które dostarczane jest przy pomocy sieci wysokociśnieniowych, stacji redukcyjnych oraz sieci średniego ciśnienia.

remont - wizja

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Częścią takiej instalacji jest szafka gazowa, która mogłaby być wykonana z tworzyw sztucznych, metalu lub laminatów. Do zredukowania kosztów montażu instalacji gazowej warto jest użyć szafkę, jaka jest przystosowana do obsługi dwóch gazomierzy. W tego typu jednak okoliczności realizację trzeba poprzedzić przynajmniej notarialnie poświadczonym oświadczeniem właścicieli znajdujących się w pobliżu nieruchomości. Tego typu szafka gazowa zawiera gazomierz, reduktor gazu i przyłącze gazowe. Ma ona spełniać funkcję izolacji gazomierza oraz innych znajdujących się w niej elementów. Tego typu skrzynka mogłaby być wykonana z blachy kwasoodpornej, zatem ze stopów posiadających chrom, który zapewnia właściwą odporność na korozję. Zawór powinien zostać stworzony z mosiądzu albo brązu.
Skrzynka mogłaby zostać zamontowana wprost na domu albo na linii ogrodzenia. Istnieją również modele wolnostojące. Najbardziej istotne jest to, aby był swobodny dostęp. Jest to kwestia główna podczas usterki lub klęsk żywiołowych.

Pragniesz poszerzyć wiedzę z tego ciekawego tematu? Więc dobrze trafiłeś. Zwyczajnie kliknij to domek do wynajęcia nad jeziorem i przejdź do nowej strony.

Skrzynka gazowa jest stosunkowo mała, jej wielkość to od 14x60x60 do 120x60x25 cm. Powinna ona posiadać kolor żółty, co jest zaleceniem Polskiej Spółki Gazownictwa. Celem jest ujednolicenie wyglądu skrzynek, gdyż można spotkać je także w odcieniu czarnym czy też brązowym.

Niezależnie od tego, tego typu szafka mogłaby kosztować ok. 100-300 PLN.

Interesujący tekst? Jeśli tak sądzisz, kliknij bez wahania ten link, ponieważ w witrynie plastry miodu tektura, którą tu znajdziesz, również jest coś wartościowego!

Taką skrzynkę można by kupić w internecie, co jest bardzo komfortowe, bo kurier dostarczy ją do naszego domu.