Jak pracuje kominek z wodnym płaszczem ? Czy różni się od zwyczajnego w budowie kominka?

Nie każdy człowiek zdaje sobie sprawę, ale wśród wkładów kominkowych istnieją też takowe, które zamiast powietrza będą w stanie zagrzać wodę do mycia oraz do zainstalowania centralnego ogrzewania.

Dzięki temu można nimi nawet zagrzać cały budynek mieszkalny.
tankowanie

Źródło: pixabay.com

Każdy będzie zdania, że kominek jest to wspaniała ozdoba pomieszczenia, taka piękna zabudowa kominek, to zapewni nam wysoki poziom wystroju wnętrza. A tym bardziej jak się w nim pali to tym bardziej można mówić o niezwykłej, nieporównywalnej z niczym atmosferze. Pewne osoby interesują się również kominkiem jako dodatkowym, niezwykle efektywnym źródłem niedrogiego ogrzewania. To sprawia, iż można tak ocieplać cały dom, a nie jedynie pomieszczenie, gdzie zamontowany jest kominek.
Do transportowania ogrzewania do pozostałych pomieszczeń bardzo wykorzystuje się powietrze, które jest rozprowadzane specjalnymi kanalikami położonymi w stropie i w ścianach. Takiego typu instalację dosyć prosto stworzyć kiedy stawiamy dom (zobacz domy z prefabrykatów cena) oraz wykonujemy wykończeniowe prace. W domu, który istnieje już jest to dość niełatwe, czasami nawet niemożliwe. Od zewnątrz wkłady kominkowe z płaszczem wodnym raczej nie różnią się od tradycyjnych wkładów.
Tak samo jak tradycyjne, mogą mieć różnorodne rodzaje drzwiczek, a więc dwuczęściowe, ale także i jednoczęściowe. Mogą być też otwierane na bok i podnoszone do w górę. Jednakże w kominkach z wodnym płaszczem odmiennie zamontowany jest korpus wkładu – kominek zabudowa.

Posiada podwójne ścianki, zaś przestrzeń między nimi wypełnia wody, a więc właśnie wodny płaszcz. Otacza on palenisko z każdej strony. Woda, która przepływa pomiędzy ściankami odbiera ciepło z kominka i przekazuje je do grzewczej instalacji.