Po ukończeniu studiów znaczny procent młodych chce znaleźć posadę oraz mieszkanie do wynajęcia

Życie na własny rachunek to w końcu start w dorosłość. U większości młodych ludzi ten okres następuje po uzyskaniu magistra, kiedy znaleźli już pracę i mieszkanie.
Często jest tak, że młodzi ludzie, którzy uczyli się daleko od rodzinnego miasta, mają zamiar pozostać w mieście, w którym mieszkali ostatnie parę lat.

kostka brukowa

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: AWBUD Wyroby Betonowe
ocieplanie

Autor: Stowarzyszenie na Rzecz Systemów
Źródło: www.systemyocieplen.pl
Tam znają wiele miejsc, tam mieszkają ich przyjaciele. Tam z pewnością również poszukują pracy. Gdy ją dostaną, to rozglądają się za mieszkaniem. Nieczęsto jest tak, że od razu mają zamiar coś kupić. Zwykle na początku kusi ich wynajem mieszkania. Wynika to z dwóch powodów. Po pierwsze, niewielka grupa w tak młodym wieku posiada jakieś oszczędności, a banki obecnie chcą jakiegoś wkładu własnego przy zakupie mieszkania. Po drugie, młodzi zazwyczaj nie są pewni, czy przypadnie im do gustu mieszkanie (zobacz sprzedaż mieszkań w Łodzi) w wybranej okolicy. Mogłoby się okazać po pewnym czasie, że są tam wady, których nie nie mają zamiaru zaakceptować i będą chcieli się przeprowadzić. Łatwiej uczynić to, gdy mieszkanie (szczegóły rynek pierwotny) tylko się wynajmuje. Ponadto, przy wynajmowaniu mieszkania i tak trzeba podpisać umowę. Będzie ona dla nas zabezpieczeniem, że właściciel nas nie wyrzuci z dnia na dzień. Będziemy mieli określony okres wypowiedzenia. Na dodatek, musimy również podumać o tym, aby wraz z właścicielem spisać wszelkie usterki w mieszkaniu.

Ustrzeżemy się jednocześnie przed insynuacjami, że to my coś zepsuliśmy. Wynajmując mieszkanie powinniśmy też spytać o rodzaj ogrzewania, ponieważ to bardzo wpływa zimą na wysokość rachunków.