Który materiał budowlany niezwykle przynosi na myśl dziecięce klocki i do czego jest on wykorzystywany?

W czasie budowy domu trzeba zwracać dużą uwagę na sprawę odpowiedniego uszczelnienia dachu, ponieważ to właśnie przez dach wydostaje się największa ilość ciepła. Nawet, jeśli został on ocieplony, lecz przy użyciu standardowych technik.

Na szczęście istnieją już bardziej korzystne rozwiązania.
Trzeba mieć w pamięci, że warstwa izolacji stropodachu w energooszczędnym budynku, powinna posiadać ok. 30 centymetrów grubości, zatem więcej, niż izolacja murów. Surowiec zastosowany do tej czynności musi mieć maks. 0.04 W/(mK).

Jeśli opisywany materiał Cię zaabsorbował, to śmiało wejdź na ten link, gdyż on również Cię zaciekawi – to bardzo ważna oferta (http://www.stanmal.pl/realizacje-pergole.html).

W taki sposób współczynnik przenikania ciepła ze strychu będzie posiadał około 0,156 W/(m2K). Do wytworzenia innej izolacji mogą być wykorzystane kształtki dachowe, które mogą być wykonane przy pomocy styropianu o grubości dziesięciu cm. Ich budowa sprawia, że mogą one stanowić jednocześnie konstrukcję nośną dla dachówek, gdyż będą reprezentować m.in. kontrłaty. Trzeba jednak mieć w pamięci, że takie wyjście będzie się sprawdzać wyłącznie przy dachach, jakich kąt odchylenia jest w zakresie 18-60°.

kształtki dachowe

Autor: Libet
Źródło: Libet
dzielnica
lustro

Autor: MTM STYL
Źródło: MTM STYL
Z wyglądu materiał taki przypomina klocki, którymi lubią bawić się dzieci. Układa się je przy wykorzystaniu wyprofilowanych we właściwy sposób zamków. W następnej kolejności w powstałe w środku kształtek puste przestrzenie, zgodnie z projektem budowlanym wkłada się stalowe wzmocnienie, by potem wypełnić całość betonową mieszanką.

Ciekawi Cię istotna oferta (https://www.aleklima.pl/klimatyzatory/klimatyzatory-gree) zakupu tego typu produkty? Zapraszamy więc do kliknięcia w podany link. Tam wyszukasz ich dużo więcej.

Efektem takich robót jest solidny wykonany z żelbetu rdzeń, który posiada grubość ok. 15cm i doskonałą izolację cieplną. Dużą zaletą płynącą z zastosowania kształtek styropianowych jest szybkość i łatwość budowania tego typu konstrukcji.

Jest to o wiele lepsze wyjście niż to tradycyjne, z wykorzystaniem pustaków. Kolejne części są stosunkowo spore, ale także i lekkie, co powoduje, że prace przebiegają niezwykle prędko.

Categories: Rola budowlańca

Tags: , ,