Z czego wytwarza się lotnicze okna?

W celach reklamowych używane są różnorodnego rodzaju tworzywa sztuczne. Co poniektóre z nich są z pozoru niezwykle do siebie podobne, lecz w rzeczywistości bardzo różnią się wzajemnie swymi właściwościami.

Przykładowo poliwęglan oraz plexi.
podjazd

Autor: Shannon
Źródło: http://www.flickr.com
Oba są przezroczyste, jednak poliwęglan – przetestuj w promocji taśmy paroprzepuszczalne: więcej szczegółów – posiada niezwykle dużą udarność oraz odporność na uderzenia. Z tego też powodu wykorzystywany jest nie tylko w celach promocyjnych, lecz także jako odpowiednik szkła w szklarni. Drugi z wymienionych surowców, czyli płyta plexi jest natomiast dosyć krucha, ale jest także bardzo wytrzymała na różnorodnego rodzaju warunki atmosferyczne, posiada dobre parametry tłumienia oraz nie ma tendencji do przebarwień. Jest surowcem bardzo sztywnym i proponowana jest w wielobarwnej kolorystyce. Płyty plexi charakteryzują się bardzo dużą przepuszczalnością światła (wynoszącą około 92%). Właściwości takiego surowca powodują, że mają one duże zastosowanie jako elementy nośników reklamowych. Są to np. podświetlane przestrzenne formy, tablice marketingowe czy ścianki stoisk wystawowych. W budownictwie natomiast płyta plexi jest używana do budowy barier dźwiękowych, jako oszklenia drzwi, oszklenia poziome czy też osłony.
Marketing nie jest jednak jedyną dziedziną przemysłu, w której wykorzystuje się ten materiał. Plexi używa się także przy wytwarzaniu wanien, brodzików czy też kabin do solarium lub jako obudowy łóżek. W lotnictwie plexi stosowane jest do tworzenia okien w samolotach, a w przemyśle motoryzacyjnym robi się z niego elementy reflektorów czy owiewki.

Co interesujące, ten termoplast jest dopuszczony do styczności z żywnością, zatem jest też stosowany w przemyśle gastronomicznym. Surowiec ten jest sprzedawany np. w postaci płyt o konkretnych rozmiarach i o grubości np. 4 czy 8 milimetrów.