Sznur kominowy – jego rodzaje i najważniejsze zastosowania

Do czego używane są sznury kominowe? W jakiego rodzaju temperaturach mają możliwość być one stosowane? Jakie grubości a także długości taki sznur może posiadać, nie wspominając o cenie, jaką może osiągnąć? To wszystko i jeszcze więcej bez żadnego problemu znajdziesz wewnątrz naszego nowego – świeżo co napisanego – felietonu!

okna

Autor: David McSpadden
Źródło: http://www.flickr.com
Sznury stosowane przy kominach bywają dość mocno charakterystyczne i mają kilka rodzai zastosowań. Po wyróżniać w nich z pewnością możemy sznury dylatacyjno-centrujące, a także i takie zrobione z autentycznej wełny mineralnej. Te wspomniane jako pierwsze stosowane są przy montażu zrobionych z ceramiki przewodów kominowych, a także zarazem jako sposób ich centrowania. Często są również stosowane przy podłączaniu kotłów typowo spalinowych do tych zrobionych z ceramiki. Cenowo takiego rodzaju sznur wychodzi wliczając średnią 10 zł brutto za mb, jednak jest to jak najbardziej opłacalne, głównie z powodu faktu, iż ten konkretny sznur jest całkowicie niepalny. Drugi typ, czyli sznur kominowy zrobiony z wełny mineralnej bywa znacznie tańszy – za tylko 1 mb wykosztujemy się około 5 złotych, a temperatura, w jakiej może być używany wynosi nie więcej aniżeli od 200 do 400 stopni C. Jak łatwo się zorientować, takiego rodzaju temperatura musi coś znaczyć, a oznacza konkretnie to, że w niej nie występuje tak nazywane „wytrącanie się wilgoci”.

Czy zajmują Cię zbliżone tematy? Jeśli tak, to jeszcze więcej (http://www.textura.net.pl/) takiego typu wpisów stworzono na naszej następnej stronie. Namawiamy!

Innymi słowy takiego rodzaju sznur w ogóle nie może być stosowany w miejscach, w których to wytwarzające się spaliny bywają spalinami mokrymi.

Na sam koniec należy dodać, że obojętnie, który sznur będziemy pragnęliby stosować, mamy możliwość wybory przeróżnych długości – również tych niestandardowych – oraz szerokości, które bywają w pełni adekwatne do swojego zastosowania.