W jaki sposób bez trudu oraz szybko wyciągnąć kołki ze ściany oraz jak zrobić swoją poziomicę?

Wielu mężczyzn interesuje się wykonywaniem drobnych napraw w zaciszu swego warsztatu i chętnie wykonują różne proste prace. Dla przykładu mogą zamontować półeczkę na książki lub obrazki na ścianach.

urządzenie pomiarowe

Autor: Kitmondo Marketplace
Źródło: http://www.flickr.com

Przy niektórych czynnościach niezwykle przydatne są różne narzędzia, np. takie jak wkrętarka, śrubokręt czy też poziomica a to akurat ona bardzo przydaje się przy wieszaniu obrazów bądź półek. Jeżeli jej nie posiadamy, moglibyśmy ją wykonać samodzielnie przy pomocy przydomowego węża. Zaletą takiego przyrządu jest to, że można w ten sposób wypoziomować nawet bardziej oddalone od siebie miejsca, co w przypadku czynności tego typu jak mocowanie (szczegóły na stronie http://eogniwa.pl/kategoria/pasy-transportowe) półek czy obrazów jest bardzo prawdopodobne. Aby zrobić taką poziomicę trzeba nalać do węża wody. Mierzenie wypoziomowanej linii polega na sprawdzeniu liczby wody z obu stron węża.
Przy wykonywaniu otworów na kołki, można posłużyć się naturalnie wiertarką, ale jeśli do gotowego otworu włożylibyśmy kołek, a potem uznamy, że otwór jest wykonany w złym miejscu, możemy taki otwór zagipsować. Jeżeli będziemy mieć problem z wyciągnięciem kołka, można by posłużyć się zwyczajnie korkociągiem do wina. Jeśli będziemy pamiętać o paru prostych regułach, mocowanie (sprawdź pasy transportowe marki Cleo Polska) różnorodnych elementów okaże się o wiele łatwiejsze. Zależnie od danej pracy, mamy także różne odmienne części, np. adaptery, klipsy czy też gwoździe. Często wybór danego rozwiązania jest związany z kształtem lub wagą przedmiotu, który pragniemy powiesić.

W wypadku ciężkiego bojlera, jego mocowanie musi być odpowiednio stabilne. Dobrze jest użyć stosunkowo duże i grube kołki, na których można by potem zamontować takie urządzenie.

Categories: Rola budowlańca

Tags: , , ,