Interesujący sposób na tanie oraz szybkie kształtowanie dachów

Różne powierzchnie płaskie, np. chociażby dachy czy też balkony, trzeba czasami stosownie ukształtować, aby nadać im odpowiedni spadek albo udogodnić usuwanie wody opadowej.

Czasami jest także konieczność rozprowadzenia wody do rynien albo otworów spustowych.
pracy

Autor: Stolbud Włoszczowa
Źródło: Stolbud Włoszczowa
Jednym z najpopularniejszych technologii budowlanych jest w takiej sytuacji wykorzystanie styropianu spadkowego. Jest to dużo tańsze i łatwiejsze niż wykonywanie spadków w samej konstrukcji dachu. Użycie styropianu znacznie obniżą wagę dachu przy równoczesnym zmniejszeniu stopnia komplikacji czynności. Styropian spadkowy jest niezwykle lekki oraz łatwy w montowaniu, który mógłby być automatyczny albo ręczny. Poza tym zastosowanie takiego rozwiązania przynosi zyski w postaci odwodnienia i izolacji cieplnej powierzchni, na której jest układany. Mogą to być m.in.

Nadal zajmuje Cię ów temat? Kliknij w wybrany link i tam znajduje się moja strona (http://c-l.pl/zywice/), gdzie przeczytasz dodatkowe treści.

dachy odwrócone, balkony (konstrukcje stalowe) czy nowe albo zmodernizowane dachy płaskie. Przy takich pracach wykorzystuje się również płyty spadkowe, które mogłyby mieć różnego rodzaju grubość. Jest ona zależna od tego, czy mają służyć wyłącznie do nadawania spadu czy także jako termoizolacja.

Są one zazwyczaj wytwarzane w rozmiarze 1x1m lub 1×1,2 metra, jednak może być zależny od miejsca docelowego. Tego typu surowiec może być produkowany z jedno- lub wielokierunkowym skosem. Wykorzystanie styropianu jest niezwykle korzystne z punktu widzenia robotników budowlanych i konkretnego inwestora.

Jeśli jest kupowany wprost od producenta, może być także z jednej albo dwóch stron podklejony papą podkładową. Nie ma w takiej sytuacji potrzeby stosowania na dachu dodatkowej warstwy papy. To następna, poza niższą ceną, zaleta wynikająca z kupna w tego typu miejscu.