Do czego można użyć deszczówkę oraz jak zwiększyć jej jakość?

Systemy rozsączające wodę deszczową wykorzystywane są do jej skutecznego zagospodarowania. Jej właściwości różnią się od tych, jakie posiada woda z wodociągów, jednak można używać deszczówki m.in. do spłukiwania WC, czynności porządkowych na zewnątrz i wewnątrz domu czy choćby do mycia auta, czy prania.

rozsączanie

Autor: http://fixar.de
Źródło: http://fixar.de

Jednak aby zdołać na własnej działce całkowicie wykorzystywać korzyści wynikające z możliwości użycia wody deszczowej, należy na niej zainstalować system rozsączający. Dzięki odpowiednio zaprojektowanemu systemowi można by uniknąć rodzącej kłopoty konieczności przyłączenia się do kanalizacji. Zazwyczaj ma ona za małe wymiary, aby pomieścić całą deszczówkę.

Jeżeli zainteresował Cię prezentowany temat, to oceń (http://pomagier.eu/) pozostałe równie ciekawe strony, które zawierają nie mniej ważne informacje.

Układy rozsączające wykorzystują rozsączanie, żeby we właściwy sposób zagospodarować nadmierną ilość wody deszczowej. Proces taki mógłby być przeprowadzany przez studnie chłonne czy odstojniki. Wykorzystanie systemu rozsączającego jest jednak uwarunkowane od paru czynników. Jest to między innymi odpowiednie napowietrzenie i profesjonalne zaprojektowanie systemu.

Aby system rozsączający pracował bez żadnego problemu, należy mieć odpowiednio sporej wielkości przestrzeń, aby w wypadku wymagania otrzymać pozwolenie na budowę czy też zapewniać odpowiedni czas wsiąkania wody. Poza tym należy utrzymywać odpowiedni poziom wody gruntowej. Jeszcze innym wymogiem jest stosownie znaczna odległość od zbiornika na deszczówkę i od samego budynku. Dystanse te muszą wynosić odpowiednio trzy oraz 6 m. Poza tym bardzo ważny jest też rodzaj gruntu, jaki jest na działce.

Do montażu podziemnego zbiornika na deszczówkę stworzonego z tworzywa sztucznego, nie jest niezbędny ciężki sprzęt, ponieważ jest on dosyć lekki. Najmniej kosztownym sposobem jest zastosowanie beczki beczki plastikowe 100l z plastiku, jaka po części napełniona jest żwirem .