Tani sposób na zapewnienie bezpieczeństwa w razie pożaru w samochodzie

Każdy posiadacz samochodu musi posiadać w nim gaśnicę. Posiada ona dwa okresy przydatności do użycia: legalizacji oraz gwarancji. Nie powinno się ich mylić, gdyż są to dwie całkiem różne sprawy.

nowo wybudowany dom

Autor: Alexander Synaptic
Źródło: http://www.flickr.com
Gwarancja jest przyznawana przez jej wytwórcę oraz tyczy się okresu, przez który gwarantuje on jej poprawne działanie. W przypadku gaśnicy samochodowej o wadze 1kg okres taki wynosi zazwyczaj 5 lat oraz jest to gwarancja mechaniczna.
Okres legalizacji tego towaru natomiast oznacza to samo, co przegląd techniczny i równa się dwa lata od daty wyprodukowania, która jest wybita na samej gaśnicy. Taki przegląd gaśnicy mógłby być wykonany wyłącznie przez fachowców i oznacza dopuszczenie jej do użytkowania, jednak jedynie przez dalsze 2 lata. Naprawdę trzeba go wykonywać, gdyż może dać nam to gwarancję, że w razie pożaru nas nie zawiedzie zwłaszcza, że nie jest to kosztowne (koszt legalizacji wynosi ok.

Jeśli przedstawiany artykuł jest dla Ciebie fascynujący, odwiedź ten link pokrycia dachowe wrocław, a dowiesz się większą ilość informacji, które Cię niezwykle zainteresują.

kilkunastu złotych). Jeśli jednak wybierzemy kupno nowej gaśnicy, powinniśmy przygotować się na wydatek rzędu ok. 20-25 zł. Tak czy inaczej, należy posiadać w samochodzie gotową do użycia gaśnicę, ponieważ jeżeli nie będzie miała aktualnej legalizacji, diagnosta wykonujący przegląd samego pojazdu, może odmówić podbicia dowodu rejestracyjnego.

moduły

Autor: Schüco
Źródło: Schüco

W czasie kupna gaśnicy trzeba zwrócić uwagę na to, czy jej producent nie twierdzi, że posiada ona dla przykładu 5-letni okres legalizacji. Jeżeli tak, to oznacza to jedynie, że jest to tylko chwyt reklamowy, ponieważ polskie ustawodawstwo nie przewiduje aż tak długotrwałego czasu legalizacji. W tego typu przypadku chodzi o okres gwarancyjny, który jest udzielany przez producenta.

Duża część modeli ma plastikowy albo metalowy zaczep, przy pomocy jakiego można łatwo zamocować taką gaśnicę chociażby pod siedzeniem pasażera.