Tani sposób na zapewnienie bezpieczeństwa w razie pożaru w samochodzie

Każdy posiadacz samochodu musi posiadać w nim gaśnicę. Posiada ona dwa okresy przydatności do użycia: legalizacji oraz gwarancji. Nie powinno się ich mylić, gdyż są to dwie całkiem różne sprawy.

nowo wybudowany dom

Autor: Alexander Synaptic
Źródło: http://www.flickr.com
Gwarancja jest przyznawana przez jej wytwórcę oraz tyczy się okresu, przez który gwarantuje on jej poprawne działanie. W przypadku gaśnicy samochodowej o wadze 1kg okres taki wynosi zazwyczaj 5 lat oraz jest to gwarancja mechaniczna.
Okres legalizacji tego towaru natomiast oznacza to samo, co przegląd techniczny i równa się dwa lata od daty wyprodukowania, która jest wybita na samej gaśnicy. Taki przegląd gaśnicy mógłby być wykonany wyłącznie przez fachowców i oznacza dopuszczenie jej do użytkowania, jednak jedynie przez dalsze 2 lata. Naprawdę trzeba go wykonywać, gdyż może dać nam to gwarancję, że w razie pożaru(polecamy systemy sygnalizacji pożaru ssp) nas nie zawiedzie zwłaszcza, że nie jest to kosztowne (koszt legalizacji wynosi ok.

Jeśli przedstawiany artykuł jest dla Ciebie fascynujący, odwiedź ten link pokrycia dachowe wrocław, a dowiesz się większą ilość informacji, które Cię niezwykle zainteresują.

kilkunastu złotych). Jeśli jednak wybierzemy kupno nowej gaśnicy, powinniśmy przygotować się na wydatek rzędu ok. 20-25 zł. Tak czy inaczej, należy posiadać w samochodzie gotową do użycia gaśnicę, ponieważ jeżeli nie będzie miała aktualnej legalizacji, diagnosta wykonujący przegląd samego pojazdu, może odmówić podbicia dowodu rejestracyjnego.

moduły

Autor: Schüco
Źródło: Schüco

W czasie kupna gaśnicy trzeba zwrócić uwagę na to, czy jej producent nie twierdzi, że posiada ona dla przykładu 5-letni okres legalizacji. Jeżeli tak, to oznacza to jedynie, że jest to tylko chwyt reklamowy, ponieważ polskie ustawodawstwo nie przewiduje aż tak długotrwałego czasu legalizacji. W tego typu przypadku chodzi o okres gwarancyjny, który jest udzielany przez producenta.

Duża część modeli ma plastikowy albo metalowy zaczep, przy pomocy jakiego można łatwo zamocować taką gaśnicę chociażby pod siedzeniem pasażera.