Na co należy zwracać uwagę podczas nabywania domu?

Kiedy chcielibyśmy zacząć wspólne życie we własnym domu, należałoby zainteresować się ofertą deweloperów, którzy zajmują się ich budową. Często wykonują to w bardzo atrakcyjnej okolicy, gdzie można w spokojnej aurze zająć się wychowaniem swych dzieci.

Takie domy (http://www.mtproject.pl/) są innowacyjne oraz zbudowane z najlepszych surowców.
Zbudowane są na ogrodzonych działkach oraz gwarantują wszystko to, co jest konieczne do wygodnego życia. Budynki posiadają praktyczne wnętrza i są atrakcyjne pod względem architektonicznym. Posiadają garaże i podpiwniczenia. Co poniektóre domy (zobacz domy prefabrykowane ceny) posiadają także zadaszone balkony. Jeżeli ciekawią Cię domy na sprzedaż, warto jest wyszukać ich w biurze nieruchomości lub zwyczajnie w internecie. Są tam propozycje z rynku pierwotnego i wtórnego. Jeżeli zdecydujemy się na zakup budynku nowego, to prawdopodobnie nie będziemy mieli żadnych problemów odnośnie stanu prawnego. Najprawdopodobniej możemy być również spokojni o jakość wykorzystanych surowców. Zawsze jednak powinniśmy dokonać przeglądu technicznego, żeby uniknąć jakichkolwiek kłopotów.
domy na sprzedaż

Autor: Angelika Dubinska
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli zdecydujemy się na dom używany, w pierwszej kolejności trzeba sprawdzić jego stan prawny. Zakup domu to bardzo kosztowna inwestycja, z tego też powodu trzeba unikać wszelkich możliwych problemów. Żeby to zrobić, trzeba zobaczyć księgę wieczystą. Równie istotny jest stan techniczny domu. Jego możliwy remont mógłby wymagać okazałych nakładów, z tego też powodu przed podjęciem postanowienia należy dokładnie go obejrzeć pod kątem istnienia jakichkolwiek rys albo pęknięć.

Ponadto trzeba poprosić sprzedawcę o projekt domu. Są w tamtym miejscu podane konkretne rozwiązania konstrukcyjne, które zostały wykorzystane do budowy. Trzeba również upewnić się, czy dom nie jest zawilgocony.

Categories: Rola budowlańca

Tags: , ,