Jakiego rodzaju można dobrać zawiasy do swoich mebli?

Bezpieczne i wygodne użytkowanie niektórych mebli gwarantuje dobre dobranie zawiasów meblowych. Tyczy się to zwłaszcza frontów o dużych Rozmiarach. Dzisiaj jednak posiadamy bardzo duży asortyment oraz możemy wybrać dobre zawiasy do konkretnego typu mebli.
Obecnie można wybrać zawias do drzwi drewnianych, z ramką aluminiową czy też do drzwiczek wykonanych ze szkła.

Zwykłe zawiasy są do nabycia ze standardową puszką 35 milimetrów. Mogłyby się różnić od siebie również kątem otworzenia. Można wyróżnić zawias do drzwi nakładanych, który jest niezwykle często używany w przemyśle meblarskim. Wykorzystywany jest wówczas, gdy drzwi szafki są położone na zewnątrz korpusu mebla. Z bocznej strony pozostają jedynie niezajęte przestrzenie, jakie potrzebne są do bezproblemowego zamykania drzwiczek. Można by ponadto użyć zawias (https://invado.pl/aktualnosc/nowe-zawiasy-regulowane-expert) do drzwi składanych. Stosować go można w takiej sytuacji, gdy komoda ma dwa osobne fronty. Tego typu zawiasy wykorzystywane są zwłaszcza w meblach umieszczanych w rogu w formie litery „L”.

Kliknij tu i zobacz przykłady (https://www.invado.pl/produkty/systemy-przesuwne/system-przesuwny-chowany-w-sciane), które też mówią o analizowanej kwestii. Odnajdziesz tam dane, które na pewno pogłębią Twoją wiedzę w tej sprawie.

Można ponadto dobrać zawias do montażu w meblach z frontami bezuchwytowymi. Wykorzystuje się to rozwiązanie bardzo często w nowatorskiej kompozycji pomieszczeń.

grzejniki

Autor: Barn Images
Źródło: http://www.flickr.com
izolacja

Autor: Optiflame/Glen Dimplex Polska
Źródło: Optiflame/Glen Dimplex Polska
Dzisiaj jeszcze częściej wytwórcy dodają nowe funkcje. Podnoszą one komfort używania, lecz również demontażu oraz montażu zawiasów. Dostępne są zawiasy do demontażu bez konieczności użycia przyrządów, drugą cechą może być możliwość delikatnego domyku. Wyhamowuje on drzwi zamknięte mocno. Oprócz puszkowych dostępne są zawiasy specjalistyczne. Do drzwi łamanych użyć można zawiasy splatane.

Do montażu zawiasu jest niezbędny prowadnik. Jest on dostępny o rozmaitej wielkości. Dziś wytwórcy dbają także o ich elegancki kształt. Wygląd mebli można ponadto wzbogacić o np. zaślepki.

Categories: Rola budowlańca

Tags: , ,