Jak znaleźć zatrudnienie będąc po pięćdziesiątce?

Rynek zatrudnienia jest dzisiaj trudny, zwłaszcza dla ludzi dojrzałych. Pośród mnóstwa czynników, które powodują, że jest mniej przyjazny, są także te tkwiące w nas – i to jest dobra informacja, bowiem znaczy, że możesz je zmienić.
Coachowie jak też zawodowi doradcy akcentują, jak nadzwyczaj istotne w uzyskaniu powodzenia jest twe wewnętrzne nastawienie.

Sprzęt górniczy

Autor: Richard
Źródło: http://www.flickr.com
ozdoba ściany

Autor: Circuito Fora do Eixo
Źródło: http://www.flickr.com
Przypatrzmy się podejściu dwóch jednostek, dla przykładu w wieku 55 lat, z jednakowym ciężarem zawodowych doświadczeń jak też środowiskiem pracy, lecz z dwiema diametralnymi nastawieniami względem życia. Pierwsza jednostka: „Nic się możemy zrobić, rynek zatrudnienia jest nieprzyjazny, nie angażuje się ludzi 55+” oraz następna: „Wiem dobrze, że nie jest łatwo, jednakże chodzę, wysyłam, zakładam, iż znajdę pracę”. Co zauważamy? Pierwsze nastawienie już na starcie hamuje przedsięwzięcia, zraża do aktywności. Następna postawa to przyjęcie odpowiedzialności za działanie. Odpowiedzmy sobie w tym momencie: startując z takiej samej pozycji, jednakże z rozmaitym nastawieniem, w którym miejscu znajdą się obydwie osoby za pół roku?
Nie chodzi o to, ażeby nie zauważać problemów. To prawda, że dojrzałym ludziom nie jest nazbyt łatwo znaleźć pracę. Jednakże tym bardziej musimy się starać, sprawdzać Ogłoszenia, zaś na początek zmienić myślenie, dlatego że w ślad za negatywnym nadchodzi bierność, za pozytywnym – dostrzeganie szans, wypatrywanie innych dróg rozwoju.

Najogromniejsze bariery tworzymy przeważnie my sami. Nie pomoże w tym pejoratywne nastawienie bądź kierowanie się obiegowymi sądami, takimi jak choćby to, iż jednostki po 50-tym roku życia są w ogóle niepotrzebne na rynku pracy.

Równie fascynujący tekst przedstawiany jest tu, zatem odwiedź witrynę podzielnik kosztów ogrzewania i upewnij się, jakie treści tam przeczytasz. One również Cię zainteresują.

/J]